کنترل مالی

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل کنترل مالیرا مشاهده می نمایید
کنترل مالی|50677880|te|

حجم فایل : 120.2 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 81
بنام خدا توانایی درک و توضیح ماهیت و حوزه کنترلهای مالی و نقش مهم آن در داخل و خارج سازمانها
درک دلیل تمرکززدایی مسئولیت تصمیم گیری در سازمانها و مسائل انگیزشی و کنترلی این موضوع
چرا شرکتها از مراکز مسئولیت استفاده می کنند و چه نوع از این مراکز در شرایط مشخص مناسب است و محدودیتهای مرکز مسئولیت در ارزیابی عملکرد چیست و مدیریت از چه شاخصهایی برای ارزیابی عملکرد مرکز مسئولیت استفاده می کند.
طراحی و تفسیر شاخصهای ارزیابی مناسب برای هر نوع مرکز مسئولیت
دلیل استفاده از قیمتهای انتقالی و انواع آن
تعیین و محاسبه قیمت انتقالی در شرایط مشخص
درک ماهیت و حوزه روشهای ارزیابی عملکرد اقتصادی بر اساس ROI و شاخصهای سود اضافی
درک ماهیت و حوزه و محدودیتهای تجزیه و تحلیل نسبت های مالی و توانایی محاسبه نسبتهای استاندارد مالی جهت ارزیابی عناصر عملکردی سازمان دو نوع اصلی کارخانه فولاد
کارخانه یکپارچه بزرگ
مینی کارخانه
در اینجا توضیحی در مورد این دو نوع کارخانه به نقل از سایت دفاع از محیط آمده
بطور سنتی فولاد از مواد خام در کارخانجات یکپارچه تولید می شود. کلمه یکپارچه به ترکیب سه مرحله ساختن کک و ساختن آهن و ساختن پولاد اشاره دارد.
20 سال گذشته شاهد رشد قابل ملاحظه ای در کارخانجات کوچک فولاد که ضایعات فولاد بجای سنگ آهن و کک برای ساختن فولاد استفاده می کنند ، بوده ایم.
شکل 1-12 چرخه تولید فولاد را که در سایت sleelconslwet آمده نشان می دهد مراحلی که در قسمت چپ و بالای نمودار نشان داده ده در کارخانجات کوچک حذف می شوند در نتیجه این کارخانه ها کوچکتر هستند و از این رو به آنها مینی گفته می شود.
از گذشته تولید فولاد ضایعات بدلیل قیمت پایین ضایعات و احتیاج به سرمایه گزاری کمتر هزینه کمتری داشته.
از آنجایی که ضایعات فولاد حدود 70% هزینه مواد کارگاههای کوچک را تشکیل می دهد مقرون به صرفه بودن این کارخانجات به موازات هزینه های تاسیس مربوط به قیمت ضایعات نیز می باشد. از طرفی به دلیل استفاده این شرکتها از ضایعات اتومبیل و اجاق گاز و یخچال ها آنها می توانند با استقرار در نواحی نزدیک به شهر بجای معادن دورافتاده هزینه های ترابری کمتری نیز بپردازند.
مهمترین ضعف این کارخانه ها(بدلیل استفاده از ضایعات) عدم کنترل ترکیبات شیمیایی فولاد تولید شده می باشد که این ضعف در کارخانه های یکپارچه نیز وجود دارد بعلاوه این کارخانه ها نمی توانند محصولات خاص با حاشیه سود بالا تر تولید کنند در نتیجه در مقایسه باشرکتهای یکپارچه فرصتهای کمتری در بازار خواهند یافت. شرکت Nucor یکی از مدافعین این نوع کارخانه ها بوده و از منافع حاصل از تولید کنندگان کم هزینه خود استفاده می کرد. رشد چشم گیر تقاضای فولاد در چین در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم توسعه رقابتی آن باعث نگرانی Nucor شد افزایش تقاضای فولاد باعث افزایش تقاض...مطالب دیگر:
پاورپوینت ایجاد ایده و ارزیابی طرح های صنعتیپاورپوینت ایجاد تغییر در فرهنگ سازمانپاورپوینت ایجاد توابع در متلبپاورپوینت ایران در زمان محمد شاه قاجارتحقیق و پاورپوینت زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)پاوررپوینت ارائه مؤثر با پاورپوینتدریافت پاورپوینت ژئومرفولوژی ایران پرسشنامه باورهای غیر منطقی جونز – 100 ماده ایالگوی برتر تدریس ( معماری نوین تدریس ) علوم پایه پنجم اندیکاتور R&S - حرفه ای با موفقیت + 80 درصدطراحی آشپزخانهدانلود جزوه پرورش لیمو ترش در خانه دانلود جزوه اموزشی پرورش بلوبری تحقیق دانشگاهی یک الگوریتم مدیریت انرژی خانگی با کنترل ولتاژ در محیط یک خانه هوشمندپاورپوینت درس نهم مطالعات اجتماعی پایه هشتم (ظهور اسلام در شبه جزیرۀ عربستان)ترمیم وتقویت سازه هاي بتنی توسط دیوار برشی فولاديتحقیق آماده درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام (عناصر اصلی انحراف سیاسی در نیمه نخست قرن یکم)تحقیق آماده درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام (بررسی سیره حکومتی پیامبر اعظم (ص))تحقیق آماده درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام (بررسی فرآیند رشد و توسعه اسلام از بعثت تا هجرت نبوی)دانلود پاورپوینت خلاصه فصل اول تا سوم کتاب مدیریت رفتارسازمانی نوشته زهرا برومندتحقیق آماده درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام (نقش نظام قبیله ای در تحولات سیاسی دوران پس از پیامبر )تحقیق آماده درس تاریخ امامت (علل صلح امام حسن )تحقیق آماده درس تاریخ امامت (سیره امام سجاد علیه السلام)تحقیق آماده درس تاریخ امامت (مبارزات فرهنگى امام باقر علیه السلام)تحقیق آماده درس تاریخ امامت (بررسي پيامدها و آثار قيام امام حسين )