کنترل کیفی

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل کنترل کیفیرا مشاهده می نمایید
کنترل کیفی|50677878|te|

حجم فایل : 426.1 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 41
بسم الله الرحمن الرحیم سانتریفوژ-انکوباتور-یخچال-اتوکلاو دستور العمل فنی سانتریفوژ سانتریفوژ دستگاهی است که با استفاده از نیروی گریز از مرکز،اجزای یک محلول را که دارای جرم مولکولی متفاوت هستند از هم جدا می کنند.لذا در تهیه ته نشین ادرار،جدا کردن سرم،تهیه فیلترای فاقد پروتءن و موارد دیگر از ان استفاده می گردد.در انتخاب سانتریفوژ مقدلر RCF مهم است. چگونگی کاربری سانتریفوژ باید دور از میکروسکوپ و ترازو به صورت کاملاٌ افقی در وسط سکو یا میز آزمایشگاهی (دور از لبه ها)قرار گیردلوله ها به طور موازنه (از نظر وزنی)مقابل هم داخل جایگاه لوله ها(Bucket)قرار گیرند.توسط کلید مخصوص ساعت ،زمان لازم و کلید مخصوص گردش،دور لازم به دستگاه داده می شود و با فشار دکمه start دستگاه شروع به کار کرده و از پایان به طور خودکار خاموش خواهد شد. نحوه ی نگهداری پیچ تنظیم سرعت باید به آرامی چرخانده شود.
در صورت استفاده مکرر در طول روز سانتریفوژ باید در فواصل زمانی کوناه(ترجیحاٌ روزانه)با محلول هیپوکلریت سدیم با رقت 1/. تمیز شود.
بازدید ذغال و commutators(سویگرها)هر سه مکاه انجام شود. ت زمان آن باید هر سه ماه یکبار توسط کرونومتر(زمان سنج)کالیبره،مورد کنترل قرار گیرد.
همچنین دور آن را باید توسط دورسنج(تاکومتر)هر سه ماه کنترل کرد. محدوده مجازات تغییرات به صورت زیر است: اختلاف دور 5%+-
اختلاف زمان 10%+-
اختلاف دما 2 +-درجه سانتیگراد ایمنی هیچگاه نباید سانتریفوژ را در حالی که درب آن باز است روشن نمود.
نباید از سرعت بالاتر از حد لازم استفاده شود.
هرگز قبل از ایست کامل سانتریفوژ،سعی در باز کردن درب آن نشود.
قبل از اطمینان به کارکرد صحیح قفل درب سانتریفوژ،از روشن کردن دستگاه اجتناب گردد.
لوله ها از نظر وجود خراش یا ترک،قبل از روشن شدن سانتریفوژ،کنترل شوند.
در صورت برقرار نبودن توازن و تولید صداهای ناهنجار باید دستگاه را خاموش نموده و همواره از تراز بودن روتورها قبل از روشن کردن دستگاه باید مطمئن شد.
از سانتریفوژ نمودن لوله های حاوی نمونه بدون درپوش خودداری شود.
در صورت شکستگی یا شک درشکستن لوله ها در سانتریفوژ باید دستگاه را خاموش نموده،به مدت 30 دقیقه صبر نمود و سپس اقدام به تمیز کردن و ضد عفونی شود که محلول سفید کننده 10% برای این منظور مناسب است.
اگر شکستگی لوله ها پس از خاموش کردن دستگاه مشخص شد،درب سانتریفوژ باید بلافاصله بسته شده و پس از 30 دقیقه اقدامات لازم صورت پذیرد. کالیبراسیون در صورتی که نتایج قابل قبول نباشد،دستگاه جهت کالیبراسیون به شرکت پشتیبان فرستاده می شود. دستور العمل فنی انکوباتور انکوباتور برای نگهداری سوسپانسیون یا محیط های کشت حاوی میکروب یا نگهداری مواد در برخی آزمایش ها که نیاز به حرارت خاص دارند،استفاده می گردد. چگونگی کاربری انکوباتور محفظه عایق بندی ش...مطالب دیگر:
آشنايي با مشاورة خانواده و اهمیت و وضعیت آن در ایران و بررسی اختلافات و مشکلات خانوادهآشنايي با مخدرة كرك(crack) و تاریخچه و عوارض فیزیکی اجتماعی روانی آن و بررسی بازار و رواج کراک درآشنايي با بانك كشاورزي و دستاوردها و اهداف آنبررسی ميرزا كوچك خان جنگلي و نهضت جنگل و زمینه های شکل گیری آنآشنايي با سنسورها و انواع آن و كاربردهاي سنسورهاي حسگر هوشمند در شبكه هاي dataآشنايي با شهرستان ابهر و جغرافیای تاریخی و صنایع دستی و مطبوعات آنآشنايي با اميركبير و اقدامات او و بررسی آقامحمدخان قاجار و شخصیت و بی عدالتی های اوآشنايي با ديدگاه مولوي در ارتباط با تعليم و تربيت و کتاب تربیتی مثنویبررسی هوش معنوي (عرفاني) و مسائل پیرامون آنبررسی مذهب رسمي و شاخه های آن و بررسی زبان فارسي و چگونگی رواج آنبررسی انظباط اجتماعي و تقویت و فراگیری آن از کودکیگرماسازهاي ساختماني و بهینه سازی آن و بررسی سیستمهای گرمایشی و شوفاژها و مضرات آنهابررسی مفهوم ضمان استاندارد و ضمان قهری و اجرایی و تضامنیآشنايي با سيارة زحل(كيوان) و بررسی حرکت و ماهک ها و حلقه ها و میدان مغناطیسی آنبررسی جنسيت و اراده و ماهیت انسان از دیدگاه روانکاوان مشهور و بررسی نقش جنسیت در مهار ارادهبررسی ورزش همگاني و اهداف و نحوه انجام و تاثیر آن بر جامعه و بررسی نقش تغذیه در ورزشدرآمدي بر تمدن بين النهرين و بررسی ابنای تاریخی و معماری و سفالگری آنبررسی تعريف و آثار عقد ضمان و بررسی قانون مدني در ضمان عقدیآشنايي با امواج الکترومغناطیس و دوقطبي هاي الكتريكي و آنتن هاآشنايي با خيام و زندگینامه و بررسی آثار و دستاوردهای ادبی و فلسفی و ریاضیاتی اوبررسی نيروگاه های آبي و موارد استفاده و اثرات زيست محيطي آنبررسی نیتروژن و اهمین و تثبیت آن و مروری بر کاتالیزورها و باكتريهاي تثبيت كنندة نيروژنبررسی تاثير پارامترهاي گوناگون و خصوصيات انتقال حرارت خارجي اجزاء توربين تمركزبررسی نظریه های شخصیت و رویکردها و عوامل موثر و فواید آنها و بررسی دیدگه کارل راجرز در این رابطهبررسی هوش هيجاني و مولفه ها و سنجش و افزایش آن