کنترل استراتژیک

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل کنترل استراتژیکرا مشاهده می نمایید
کنترل استراتژیک|50677873|te|

حجم فایل : 211.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 34
بنام خدا کنترل تدریجی استراتژیک به تفصیل در مورد سه رویکرد گسترده برای کنترل تدریجی استراتژیک همچون کنترل مرکز مسئولیت ،کنترل براساس ارزیابی عوامل حیاتی موفقیت و کنترل بر اساس استراتژی های عمومی بحث می کنیم .
کنترل مرکز مسئولیت : یک شکل از کنترل تدریجی استراتژیک است که به طور عمده بر پایه اندازه گیری انحراف عملکرد واقعی از استاندارد قرار دارد .
در اغلب سیستم های کنترل مدیریت واحد تحلیل اصلی به عنوان یک مرکز مسئ.لیت شناخته شده است.این واحد یک واحد تعریف شده در سازمان است و تحت نظارت فردی قرار دارد که بطور قابل ملاحظه ای صلاحیت های لازم را برای تحت تاثیر قراردادن عملکرد دارا می باشد.مسئولیت های چنین افرادی بسته به اخذ تصمیم هایی که در حیطه کنترل آنها است و تصمیم هایی که در موقعیت های مختلف اتخاذ می کنند ،تغییر می یابد. شکل های عمومی مراکز مسئولیت مراکز مسئولیت :
مراکز مسئولیت مراکزی هستند که در آنها مدیر تنها برای کنترل هزینه داده ها مسئولیت دارد. هزینه داده ها مرکز مسئولیت مراکز درامد :
در چنین مرکزی ، مدیر تنها از طریق بازده (نظیر درآمدهای حاصله ) مورد ارزیابی قرار می گیرد . مرکز سود داده ها ستاده ها ستاده مبنای دارائی
مرکز مسئولیت داده :
سود ها مراکز مسئولیت :
هر مرکز سرمایه گذاری نگرانی ها را در رابطه مقدار دارائی که به منظور کسب یک نتیجه خاص اقتصادی به کار گرفته می شود افزایش می دهد. مکانیزم های کنترل تدریجی استراتژیک مکانیزم های مدیریت اطلاعات
مکانیزم های مدیریت مدبر
مکانیزم های حل تعارض
کنترل از طریق مدیریت تصمیم خود اتکا
کنترل از طریق مدیریت ائتلاف موقت
کنترل از طریق مدیریت زمینه تصمیم چه موقع از کنترل تدریجی استراتژیک به جانب کنترل بنیادی استراتژیک حرکت کنیم.
بطور مشخص این علائم ممکن است از منابع زیر ناشی شوند: فرایند برنامه ریزی سالانه که فرضیات اصلی برنامه ها بر÷ایه آنها شکل گرفته اند مشخص شوند که در بلند مدت معتبر نیستند.
اگر به واسطه کنترل تدریجی استراتژیک چنین به نظر برسد که فرضات محیطی بحران می شوند ممکن است این انتقال صورت گیرد .
استراتژی های موجودمان که عموما“انتظار وضعیت طبیعی از آنها داریم در صورت بررسب احتمالا علائم هشداردهنده ای ازخود نشان دهند.مقضیات محیطی ممکن است استراتژی موجود را در تقابل بیش تر با ادراک مستقیم قرار دهد اما این گونه رخدادها را می توان در صورت عدم امکان بررسی ، چشم پوشی کرد.
کارکردهای سیستم اداری نیز می توانند علائمی رابروز دهند که احتمالا موقعیت های زمان صلح در حال تغییر هستند. سلسله مراتب سطح کارکردی : کنترل عملیاتی نسبتا ”اهمیت زیادی دارد ، جون معمولا استراتژی اولیه در رابطه با این سطح حداکثر کردن بهره وری منابع است.
سطح کسب و کار : نقش کنترل عملیاتی کم می شود ...مطالب دیگر:
📃افت تحصيلي در دانش‌آموزان📃افزاره های غیر فعال📃افغانستان1📃اقتصاد ایران و فرصتهای سرمایه گذاری پساتحریم قسمت 2📃اقتصاد بهداشت📃اقتصاد عمومی📃اقتصاد مقاومتی و بررسی آن در بخش امنیت غذایی📃اقتصاد مقاومتی📃اقتصاد مقاومتي📃اقتصاد مقاومتي،مفاهيم، قلمرو و راهكارها📃اقدامات انجام شده در خصوص تحول اداری در دانشگاه علوم پزشکی📃اقدامات انجام شده و پيشنهادات در مورد كوروناويروس جديد MERS در حج 1394📃اقدامات عمومی پس از زلزله📃اقدامات مورد نیاز در جریان طغیان دیسانتری 1394📃اکسیژن و اعجاز علمی📃اکوسیستم های بیابانی📃اکولوژی عمومی📃التهاب مفصلی آرتریت📃الزامات راه اندازی وب سایت📃الزامات و نیازمندیهای مدیریت بحران📃الفباي طراحي برنامه آموزشي📃الکترودهای سيگنال‌حياتي 1📃الکترودهای سيگنال‌حياتي📃الکترولیز یا برقکافت📃الکترونیک دیجیتال منطق cmos